"Vecozoli", Zaķumuiža, Ropažu novads, LV-2133

Bloga raksts

Image
Guļbaļķu ēkas – kvalitāte pāri visam!
 • Feb 27, 2019
 • Pievienojis : Jānis
 • Guļbūves

Kas var būt labāks par ekoloģisku māju? Nams, kā pamatā ir izmantots koks, kas ir apstrādāts tikai tik daudz, lai saglabātu koka izskatu, tekstūru un pat smaržu, nudien neatstās vienaldzīgu teju nevienu. Virpoto guļbaļķu mājas ir lētas, bet joprojām saglabā visas svarīgas funkcijas, kas piedod ne tikai ‘odziņu’, bet arī veselu veselības, estētiskuma un meža pieskāriena sajūtu namam. Koka ēka, kas ir veidota no šādiem guļbaļķiem, izcili tur siltumu, nerunājot par mājīguma sajūtu, ko izdala katrs mājas stūris un baļķis. Lai nams būtu ne tikai mājīgs un estētiskuma pārpilns, to ir precīzi un ar mīlestību jāizstrādā, lai rezultāts sagādātu gandarījumu, nevis liktu šausmās saķert galvu.


Lai guļbaļķu nams būtu kvalitatīvs, par to ir jārūpējas saudzīgi, sākot ar baļķu ciršanu, žāvēšanu, virpošanu, salaidumu vietu izveidošanu, beidzot ar gaisa kustības nodrošināšanu starp baļķiem, garantējot to, ka māja nesmaks, bet nemitīgi, kā dzīvs organisms, elpos. Ja koks ir nocirsts vasarā, tam būs raušanās, jo koks būs pilns cukura un barības vielu. Šāds koks žūšanas laikā var sarauties pat par 5un vairāk centimetriem, ja nekvalitatīvus, vēl nesarāvušos guļbaļķus savā starpā savieno, tas var izraisīt pat ļoti nepatīkamas sekas, diemžēl šī kļūda ir arī visai izplatīta problēma.Tādēļ vērts iegaumēt, ka vislabākais laiks materiālu sagatavošanai ir ziema, jo šāds koks, pirmkārt, ilgāk saglabāsies, otrkārt, visu ūdeni un barības vielas turēs saknēs, labāk žūs un būs daudz ātrāk izmantojams ēku izstrādei. Kārtīgi izžuvis koks arī samazinās plaisāšanas risku pēc ēkas izstrādes, neizžuvis koks ne tikai rausies un deformēsies, bet liks ēkai plaisāt arī pēc izstrādes. Tikpat svarīgi kā kvalitatīvi izžuvis koks, ir precīza baļķu savienojumu vietu izstrāde, ja savienojuma vieta (jeb kaķis) nav pareizi izveidots, nams drīz vien būs pilns ar spraugām un šķirbām, un ja koks vēl nav izžuvis, šīs spraugas kļūs tikai lielākas.

Ja nams, kas ir būvēts no koka, tiek kombinēts ar materiālu, kas nav ekoloģisks, nams nekādā veidā sevi neprezentēs kā veselīgu un kur nu vēl ekoloģisku. Guļbaļķu mājām ir speciāli paredzēti materiāli, sākot ar speciālām gumijām un poroloniem, beidzot ar visveselīgāko no materiāliem – sūnām, kas izcili der šķirbu drīvēšanai. Kopumā skatoties pēc laika skalas, guļbūves nams var tikt uzbūvēts pāris mēnešos, tiesa, apdares darbi paņem ilgāku laika posmu, kā arī durvis, griesti un logi var prasīt savu laiku, paredzot, ka baļķi var kustēties. Lai ierīkotu namā elektrību un ūdeni, ir jāpievērš liela uzmanība tam, ka nams sēžoties var salauzt ūdensvadu, tādēļ izcils variants guļbūvēs ēkās būs ūdensvads, kas spēj brīvi funkcionēt, ja arī nams sēdīsies. Tieši tāpat ir ar elektrības vadiem, kurus nams var pāraut, tādēļ ir jāpieslēdz lielas iemaņas un instrumenti, lai izveidoto drošus urbumus baļķos, tajos ieliekotvadus. Runājot par apkuri, koka namam vispiemērotākais apkures veids būs krāsns apkure, tātad izmantojot malku,protams, var kā papildus siltuma avotu izmantot centrālapkuri, bet jebkurā gadījumā būs jārēķinās, ka koka ēkai būs obligāti nepieciešama papildus gaisa mitrināšana un ventilēšana. Koka mājā gaisa mitrumam ir jābūt vismaz 55%, bet nepareizi ierīkotā namā tas var būt pat zem 30%. Lai nams ne vasarā, ne ziemā nesagādātu raizes pateicoties meteoroloģiskajiem apstākļiem, svarīgs elements, ir jumta pārkare, tai ir jābūt pietiekami lielai, lai vasarā aizsargātu namu no tiešas saules un pārkaršanas, bet turpretī ziemā ļautu saulei iespīdēt tieši pa logu. Tiesa, pārkare nenodrošina to, ka par namu ārēji nebūs jārūpējas, lai koka ēka turētos gadiem, turklāt saglabātu pirmatnējo izskatu, par to ir jārūpējas visu tā pastāvēšanas laiku, kopjot baļķus, piemēram,no atmosfēras nokrišņiem.

Pirms rūpēm par savu koka namu, kas guļ uz jūsu zemes, būtiski ir sazināties ar guļbaļķu ēku izstrādātājiem, izzinot katru niansi, kas nodarbina jūsu prātu, tā izskaužot katru negatīvo domu, pārdomu un aizdomu, vai koka ēka ir paredzēta man, vai tā tiešām ir tik ekoloģiska un vai šie amatnieki ir prasmīgi sava amata speciālisti.

Ar plašām zināšanām, padomiem un guļbaļķu ēkām, kas ir paredzētas komfortablai dzīvošanai, pat ar individuālām vajadzībām, Mēs būsim ne tikai Jūsu ceļabiedri ceļā uz Jūsu jauno māju, bet arī atbalsts, ļaujot šim ceļojumam pretī sapņumājai, būt patīkamam un baudāmam!


Katra guļbūve ir īpaša ne tikai konstrukciju, bet arī Mūsu klientu dēļ, jo darbs tiek veikts ņemot vērā visas Jūsu vēlmes!


Jūsu ‘’KokaNami’’

Sazinies un noskaidro piedājumu!

+371 29925 649

Kontaktforma

Kontaktinformācija
 • "Vecozoli", Zaķumuiža, Ropažu novads, LV-2133
 • info@kokanami.lv
  Laura@kokanami.lv
  Jānis@kokanami.lv
 • No pirmdienas līdz sestdienai
 • +371 29925 649
  +371 25339 843